Platon Technologies
neprihlásený Prihlásiť Registrácia
SlovakEnglish
open source software development oslavujeme 10 rokov vývoja otvoreného softvéru! Piatok, 14. jún 2024
O nás
Magazín
Otvorený softvér
CVS
Služby
Index  »  O nás  »  Aktivity

Aktivity

Činnosť Platon Software Development Group sa delí do štyroch základných kategórií.

 1. Vývoj otvoreného softvéru

  Vývoj otvoreného softvéru u nás nepredstavuje len samotné programovanie, ale tiež kvalitné a obsažné zdokumentovanie výsledného projektu. Obyčajne sa snažíme dodať obidva typy dokumentácie - používateľskú (DocBook) i vývojársku (Doxygen, PearDoc2 a pod.). V rámci svojich možností zabezpečujeme tiež adekvátnu technickú podporu našim produktom, či už prostredníctvom e-mailu alebo diskusných fór na našej webstránke.

 2. Presadzovanie otvorených riešení

  Presadzujeme otvorený softvér do povedomia a bežného života širokej verejnosti, súkromných firiem, ale tiež štátnych inštitúcií ako je napr. školstvo, štátna správa a pod. Poukazujeme na jeho výhody oproti uzavretému softvéru (proprietary software). Zasadzujeme sa za používanie otvorených formátov na prenos dokumentov, audio a video záznamov, akceptovanie internetových štandartov a dodržiavanie licenčných podmienok a autorských práv.

 3. Tvorba internetových webstránok

  Pomocou vlastného systému na správu webstránok (CMS) Metafox sme vytvorili viacero internetových portálov so zhodnou funkcionalitou, ale s osobitým dizajnom. Napriek tomu, že sa tento projekt ešte stále vyvíja, v dohľadnej dobe vzniknú ďalšie stránky postavené na základoch tohto systému. Ukážky a referencie sú uvedené na domovskej stránke projektu.

 4. Publikačná činnosť

  Vo svojej publikačnej činosti sa zaoberáme predovšetkým vývojom a podporou otvoreného sotvéru, riešeniami jeho nasadenia v komerčnej sfére, a zriedkavo tiež zaujímavosťami zo sveta internetu. Publikovanie prebieha primárne prostredníctvom redakčného systému portálu Platon.SK. V minulosti boli niektorí naši členovia občasnými prispievateľmi do viacerých známych internetových magazínov, ako napr. Root.cz, Linux.sk, Blackhole.sk a podobne.

Ďalšie informácie o našej činnosti je možné nájsť v komerčných aktivitách.
   

Copyright © 2002-2006 Platon Group
Stránka používa redakčný systém Metafox
Na začiatok · Odkazový formulár · Prihláška
Upozorniť na chybu na PLATON.SK webstránke · Podmienky použitia · Ochrana osobných údajov